Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Stavebnice Lego

Jak vybrat Lego?

Stavebnice Lego leží na pultech obchodů po celém světě už od roku 1949. Za tu dobu vznikly v dílně dánské společnosti desítky různých produktových řad a sérií, které jsou určené dětem různých věkových kategorií - od několika měsíců až po plnoleté. Poradíme vám, jak se v těch nejznámějších sériích co nejrychleji zorientovat.
 
 

Lego Duplo

Stavebnice pro nejmenší děti - je vhodná už pro prcky od 1,5 roku věku. Kostičky Duplo jsou dvakrát větší, než klasické kostičky, díky čemuž s nimi děti snáze manipulují a nemohou je vdechnout ani spolknout. Kostičky mají navíc zaoblené hrany, takže se o ně dítě nemůže pořezat. Navzdory této anomálii je Duplo plně kompatibilní s klasickými kostičkami lega.
 

Lego Creator

 
Nosná série Lega, určená dětem od 4 let a více (v závislosti na náročnosti jednotlivých stavebnic). Lego Creator perfektně rozvíjí jemnou motoriku, kreativitu a fantazii vašich dětí. Nejčastěji lze stavět různé dopravní prostředky nebo budovy.
 

Lego City

 
Jedna z největších sérií Lega, která se pod různými názvy prodává už od roku 1978. Lego City doporučujeme dětem od 5 let, perfektně rozvíjí jejich fantazii a pomáhá jim pochopit městský způsob života. Jednotlivé stavebnice jsou inspirovány skutečným městem, vyobrazují reálné situace a vhodným kombinováním z nich vaše dítě může vytvořit nádherné město plné silnic, železnic, budov, dopravních prostředků i lidí.
 

Lego Star Wars

 
Filmová sága Hvězdné války pobláznila několik generací po celém světě a není proto divu, že také Lego inspirované tímto filmem patří mezi nejoblíbenější série vůbec. Je určené dětem od 6 let, některé složitější stavebnice od sedmi či osmi. Stavitelé se tu setkají se všemi známými hrdiny, zbraněmi i dopravními prostředky z filmu, Lego navíc sérii neustále doplňuje o nové a nové stavebnice.
 

Lego Friends

 
Jako odpověď na kritiku, že Lego vydává jen stavebnice vhodné pro kluky, přišla firma v roce 2011 se speciální „dívčí“ sérií Friends. Lego Friends je příběhem pětice mladých dívek, které prožívají zajímavá dobrodružství ve městě Heartlake City. Byť někteří kritici poukazují na to, že stavebnice je až přespříliš růžová, mladé dívky po celém světě si ji zamilovaly.
 

Lego Technic

 
Náročné Lego pro větší stavitele - a zejména pak technicky založené typy. Většina modelů je určena pro děti od 9 let, některé dokonce od desíti či jedenácti. Každá stavebnice ohromuje precizním dílenským zpracováním a obrovským důrazem kladeným na detail. Sestavení těch největších modelů vyžaduje kapku trpělivosti, ale konečný výsledek za tu snahu opravdu stojí.
 
Porovnat stavebnice lego