Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více

Právě běží Dny dopravy zdarma. Nakupte za více než 300 Kč u e-shopů označených ikonou a neplatíte za dopravu.


Poradna Stavebnice Lego

Jak vybrat Lego?

 
Podpořte manuální zručnost, rozvoj fantazie a hravost dětí.
 
 
 
 
 
Stavebnice Lego jsou už několik generací absolutním fenoménem. Geniálně jednoduchý systém sestavování v kombinaci s obrovskou variabilitou, špičkový design a průnik s oblíbenými filmovými příběhy dělají z Lega nedostižný hit. Lego je oblíbené také proto, že pečlivě třídí stavebnice podle věku, přikládá detailní návody, umožňuje dokupování komponent a přichází každou sezonu s řadou novinek. Všechny sady jsou navíc navzájem kompatibilní. Vítejte ve světě barevných kostek!
 
 
 
 

Základní řady

     
 
Lego Duplo je série stavebnic pro nejmenší děti už od věku 1,5 roku. Základní tvar kostiček a způsob jejich spojování je stejný jako u ostatních řad. Kostky jsou však větší a proto se dětem dobře drží a nehrozí nebezpečí spolknutí dílku. Vybírejte podle věku pro děti 1,5 až 3 roky a 2 až 5 let. Nemusíte se ale obávat, že by Duplo přestalo být pro starší děti přitažlivé.
 
 
 
Lego Juniors je navazující řada pro děti od 4 do 7 let. Stavebnice se opět prodávají v různě obsáhlých setech a v širokém záběru témat: stavební stroje a závodní auta, princezny a kočáry s koníkem nebo přímo sady spojené s konkrétním filmovým příběhem – například kamarádi Bleska McQueena, Sněhurka, Joker atd.
 
 
Lego City pro věkovou kategorii 5 až 12 let je řada stavebnic s městskou tematikou: hasiči, policie, stavební stroje. Vždy jsou součástí postavičky, dílky k postavení budov, aut i vytvoření různých situací: záchrana města před katastrofou, útěk z vězení atp. Jde o jednu z nejstarších sérií v nabídce, kterou Lego vyrábí od roku 1978, a neustále přidává další a další stavebnice.
 
 
Lego Creator určená pro věk 6 až 12 let je řada stavebnic 3 v 1, kde lze z jedné sady kostek postavit tři různé modely na totéž téma. Nejjednodušší stavebnice se skládají ze zhruba 50 dílků, nejsložitější klidně z pěti tisíc. Lze vybírat z modelů zvířat, aut, motorek, robotů, letadel, velmi oblíbené jsou také budovy. Modely jsou na stavění náročnější, respektujte tedy doporučený věk.
 
 
 
Lego Technic je řada pro zkušenější stavitele od 7 let, náročnější sady dokonce až 16+. Nejmenší stavebnice mají 100 dílů, největší čtyři tisíce. Jde o velmi propracované modely především strojů a techniky, přičemž některé modely jsou vybaveny motorkem či dálkovým ovládáním. Někdy je motorek a ovládání součástí stavebnice, případně se dá dokoupit samostatně. 
 
 
 
Lego Architecture pro věkovou kategorii 12+ obsahuje řádově stovky dílků, z nichž lze sestavit vždy jedno reálné městské panorama či budovu. 
 
 
Lego Friends je řada určená především dívkám ve věku 5 až 8 nebo 6 až 12 let. Pět postaviček mladých dívek, jejich domečky a konkrétní zájmy odehrávající se ve fiktivním městečku Heartlake City tvoří témata jednotlivých stavebnic. 
 
 
Lego Classic jsou sady kostek a základních komponent, z nichž lze postavit cokoli, ev. jimi doplnit jinou stavebnici. V balení jsou vždy návody na sestavení jednoduchých výtvorů. Mohou být baleny v praktickém plastovém boxu s pořadačem. 
 
 
 
 

Tématické stavebnice

 
 
Na základní řady navazují tématické stavebnice, které obsahují figurky filmových postav, jejich atributy, doplňky, nástroje, dopravní prostředky a další výbavu. Komponenty ve stavebnicích umožňují věrně napodobit známé scény z filmů a seriálů. 
Vybírejte podle věku dítěte, velikosti stavebnice (od desítek dílků po tisíce) a zájmů. 
 
 

Adventní kalendář

Stavebnice ve stylu řady City, Friends či Star Wars je chytrým způsobem rozdělená do 24 boxů, které umožní nacházet denně jedno malé adventní překvapení a postupně sestrojit celou hrací sadu. 
 
 

Doplňky

 
Samostatně lze dokoupit širokou škálu stavebních dílků a příslušenství, například podložky pro stavění, silnice či koleje, figurky balené tematicky k různým sadám nebo jako překvapení v neprůhledném sáčku. 
Kdo si Lego oblíbí, tomu udělají radost i další suvenýry: přívěsky na klíče s figurkou nebo trička s oblíbenými motivy.
Velmi praktické jsou úložné boxy, které mají tvar velké kostky Lega.
 
 
 

Online podpora

 
Lego na svých stránkách nabízí hry ke svým tematickým stavebnicím, a to jednak ke stažení do mobilních zařízení nebo pro herní konzole i jednoduché online hry. Můžete si také přehrát řadu motivačních videí.
Na stránkách jsou dále zdarma ke stažení všechny návody na sestavení v .pdf formátu. To velmi oceníte, pokud originální návod ztratíte.
 
 
 

Ceny

 
Ceny jsou závislé na počtu stavebních dílků obsažených v balení.
 
Nejmenší základní sady pořídíte za ceny v řádu stokorun. Jednotlivá autíčka a figurky už od 99 Kč.
Velké hrací sady City s několika autíčky, budovou a 6 až 10 postavami stojí kolem dvou tisíc korun. Prvky jsou kompatibilní, takže můžete herní svět skládat postupně z menších (levnějších) komponent.
Nejdražší sady Creator a Exkluziv stojí někdy až 20 tisíc korun.
Ceny robotických stavebnic Mindstorms začínají na hranici osmi tisíc korun.
 
Porovnat stavebnice lego